Jdi na obsah Jdi na menu
 


Playa del Carmen

13. 11. 2012

J I R K AVIDEO K TÉMATU:http://youtu.be/6ykoZhPkqNY

 

 

 

Zajímavá místa

Zajímavých míst, kterás stojí určitě za návštěvu, je v Mexiku nespočet. Navštivte Cancún na jihovýchodě Mexika, Acapulco při jižním pobřeží nebo město Guadalajara v centrální části Mexika. Začít byste možná měli v hlavním městě Mexika – Mexiko City.

Několik tipů na výlet

Hlavní město Mexika, Mexico City, stojí na troskách aztéckého města Tenochtitlán. Historické centrum Mexico City, které tvoří mnoho kostelů a katedrál, je spolu s plovoucími zahradami Xochimilco zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, proto jeho návštěvu vřele doporučujeme!

Nedaleko hlavního města Mexika navštivte město Tula, které bylo vystavěno na vysokém horském hřebenu. Nepřehlédnutelná je čtyřstupňová pyramida B, jak ji označili archeologové. Indiáni jí říkali Tlahuizcalpantecuhtli, což znamená Jitřenka nebo Venuše. Na vrcholu pyramidy stojí čtyři pětimetroví kamenní atlanti, představující toltécké válečníky. Nedaleko je také Hlavní pyramida, za návštěvu stojí i Sloupová chodba, palác Quemado nebo míčové hřiště.

Navštivte Zihuatanejo, přímořské městečko, v jehož zátoce najdete kotvit jachty z celého světa. Tady žijí místní obyvatelé hlavně z turistického ruchu, určitě se vám tu bude líbit.

Pokud zavítáte na poloostrov Baja Kalifornia, uvidíte nádherné zálivy a laguny, kde budete moci při troše štěstí při plavbě na vyhlídkové lodi spatřit i velryby. Právě místní fauna sem láká každoročně mnoho turistů.

Acapulco je jedním z nejnavštěvovanějších letovisek Mexika, které láká turisty na krásné bílé pláže. Atraktivní přímořské letovisko ležící v rozlehlém zálivu na březích Tichého oceánu se svého času stalo symbolem luxusní dovolené. Zajímavé jsou náměstí Zócalo, kostel Nuestra Seňora de Soledad a historická pevnost San Diego s pohledem na přístav. V pozadí můžete obdivovat masiv Sierra Madre Occidental. Pobyt na pláži si zpestříte některým z mnoha nabízených vodních sportů. Díky oslnivým diskotékám, barům a klubům je oblíbeným místem milovníků party a oslav.

Na poloostrově Yucatán navštivte turistické letovisko Cancún. Tady si dokonale odpočinete na nádherných upravených plážích, nadšeni budete z tyrkysově modrého moře. Oblast se dělí na dvě části - pevninské město, pouze s několika hotely a bez pláží, a Isla de Cancún, známější jako „Zona hotelera“ (hotelová zóna). Toto prvotřídní karibské letovisko na Mayské riviéře láká každoročně milióny turistů, kteří tu tráví svou dovolenou. K oblíbeným atrakcím tu patří ponorka nebo interaktivní akvárium. Mezi nejkrásnější pláže patří Playa Chac-Mool, Playa Marlin a Playa Ballenas. Na nedaleký ostrov Isla Mujeres pluje nejvíce trajektů z Puerto Juárez a Punto Sam. Ostrov Cozumel je vzdálen 15 min letu nebo 45 min plavby z Playa del Carmen.

Když zůstanete na poloostrově Yucatán, navštivte Chichén Itzá, místo zvané U svaté studny, které je jedním z nejzachovalejších mayských sídel z 11. století. Mezi nejvzácnější stavby tohoto komplexu patří 24 metrů vysoká pyramida El Castillo, chrám válečníků, observatoř a hřiště pro míčové hry.

Pokud budete chtít nahlédnout do tajů mayského života, navštivte Uxmal asi 80 km od Méridy. V oblasti se nachází několik staveb – pozůstatků klasického mayského období (7. – 10. století n. l.). Patří mezi ně Kouzelníkova pyramida, Guvernérský palác, Želví palác, Palác vládce nebo Klášter jeptišek.

Na úpatí hor poblíž pobřeží Mexického zálivu se skrývá pozoruhodný archeologický komplex Palenque, který byl centrem rozsáhlé Mayské říše v období 500 – 800 n.l.. Je součástí světového kulturního dědictví UNESCO.
Najdete tu monumentální stupňovité pyramidy, které jsou základem chrámů - Chrám kříže (s nástěnnou malbou boha smrti v jaguáří kůži), Chrám listového kříže a Chrám slunce. Ústřední stavbou je Palác s vyhlídkovou věží a komplexem dvorů, galerií a dalších prostor.

Pokud vyhledáváte spíše luxusnější dovolenou, navštivte pobřeží mezi Playa del Carmen a Tulum, kde se sice nenachází žádné velké letovisko, ovšem v panenské přírodě této oblasti jsou rozmístěny jednotlivé hotelové komplexy. Okolí hotelu tvoří nádherná původní příroda, překrásné laguny a zálivy. Hotely jsou tu velmi luxusní, převážně se službami all inclusive, s rozlehlými pozemky a bohatou nabídkou aktivit pro své klienty. Nedaleko odtud můžete zavítat do laguny Xel-Ha nebo do zábavního parku Xcaret, nudit se tu opravdu nebudete.

Míst, která stojí za návštěvu, je v Mexiku opravdu hodně. Je jen na vás, do jaké části Mexika se vydáte a co konkrétně chcete vidět. Mexiko nabízí jak relaxaci, tak aktivní odpočinek, vodní i jiné sporty a nekonečnou zábavu.
 

 

Náhledy fotografií ze složky Playa del Carmen

 

 

PortrétPoslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< červen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 103486
Měsíc: 4818
Den: 158