Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ostrov Svatého Tomáše

13. 11. 2012

Ostrov Svatého Tomáše je zdaleka nejpopulárnější součástí Amerických panenských ostrovů, který rok co rok navštíví asi jeden milión turistů. To samozřejmě ale v žádném případě neznamená, že Karibské vodybyste zde neměli možnost najít svůj klid.

Příkladem může být třeba Bluebeardova pláž, rozkládající se v relativně izolovaném východním pobřeží ostrova. Jde o ideální místo, kde se můžete věnovat surfování a potápění, nebo se jednoduše uložit do stínu palem. Podobným místem je také pláž v zátoce Bolongo video a)Kliknutím spustit! video b) Zde druhá verze! Pokud vás ale zajímá spíše potápění, navštivte blízký ostrov Buck. Tento malý ostrov totiž pro každého potápěče ukrývá skutečnou lahůdku. Kromě mnoha druhů exotických ryb je zde hlavním lákadlem vrak Cartensera Seniora, nákladní lodi z První světové války. Ostrov leží zhruba tři kilometry jižně od Svatého Tomáše. Ostrov je také vyhledávaným místem kvůli dobrým podmínkám pro sledování zdejších početných kolonií ptáků.

Co se týče historie ostrova, zajímavým místem je bezesporu Blackbeards Tower. Původně strážní věž postavená zdejší holandskou posádkou v roce 1679, jejímž účelem bylo napomáhat kontrole přístavu Charlotte Amalie. Jde o jedinou opevněnou věž v Karibiku. Legenda praví, že nechvalně proslulý pirát Blacbeard toto místo využíval jako jakousi svoji kancelář, která mu umožňovala udržovat si přehled o dění na moři, a zároveň mu skýtala tolik potřebný klid pro práci.

Druhým historicky zajímavým místem a ostrově je potom Katedrála Všech svatých. Ta byla postavena revolučního roku 1848, a měla sloužit jako připomínka konce éry otroctví na Amerických panenských ostrovech. Byla celá postavena ze zdejších kamene. Dodnes se zde konají nedělní bohoslužby, ale návštěvníkům je přístupná i v jiných dnech, aniž by se sem člověk nutně musel jít poklonit Bohu.    Zdeno125

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2017 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 46442
Měsíc: 956
Den: 17

 
 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA