Jdi na obsah Jdi na menu
 


F L O R I D A

14. 11. 2012

Jana

►⇒  Jméno „Florida“ je španělské přídavné jméno znamenající „květinový“. Symbolem tohoto státu je pelikán. Floridu objevili španělští námořníci v době velikonočních svátků, které se ve španělštině označují jako „Pascua Florida“. Hlavním městem Floridy je Tallahassee, avšak nejznámějším městem je bezpochyby Miami. Tomuto městu dominují vysoké mrakodrapy a mnoho nočních klubů. Noční život je velmi rozmanitý a ulice jsou plné turistů i místních. http://youtu.be/zoQ9UVjaURQ

U K Á Z K A V I D E AMezi turisticky zajímavá místa patří i Kennedy Space Center na Cape Canaveral (východní pobřeží Floridy). Vesmírné středisko NASA, odkud startují raketoplány i menší rakety, vynášející na oběžnou dráhu družice. Součástí komplexu je i návštěvní středisko s řadou muzeí a atrakcí.

Na severu východního pobřeží se nachází nejstarší dosud obydlené město, které bylo založeno v Americe Evropany, St.Augustine. Město s pouhými 11.000 obyvateli, ale jeho historie začíná již v 16.století.

Turisticky atraktivní je i rezervace Everglades na jihu poloostrova, kde žijí tisíce aligátorů a lze ji navštívit na speciálních lodích-vznášedlech.

Ve střední části Floridy u města Orlando se nachází několik zábavních parků, například Universal Orlando Resort nebo obrovský zábavní komplex Walt Disney World. Tvoří jej několik samostatných „měst“:

Obsah

 [skrýt

 Obyvatelstvo

Na Floridě žije podle údajů z roku 2006 více než 18 miliónů obyvatel, což je o 13 % více než v roce 2000. Florida je druhým nejrychleji rostoucím státem USA a to především díky velké poptávce po práci, mírnému klimatu a relativně nízkým nákladům na bydlení.

 Náboženství

Florida je většinově protestantská s velkou katolickou komunitou, která roste spolu s imigrací. Je zde také celkem hodně židů, více než v kterémkoli z jižních států.

 Zajímavosti   →  →http://youtu.be/EIDb7ATxgN4

Mottem státu je „In God We Trust“, květinou květ pomerančovníku, stromem palma Sabal palmetto, ptákem drozd a písní Swanee River.[1]

 

  video:    Z D E S P U S T Í Š

 

Náhledy fotografií ze složky Florida

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Elon Musk was right: artifitial intelligence will make new WAR. The "XEvil" was released!

(MashaInero, 14. 12. 2017 0:12)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

 

 

PortrétPoslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< červen / 2019 >>


Statistiky

Online: 4
Celkem: 103491
Měsíc: 4817
Den: 161