Jdi na obsah Jdi na menu
 


B A H A M Y

13. 11. 2012

img_1782.jpg Letní dovolená na krásných ostrovech obklopených azurovým mořem s bělostnými plážemi lemovanými luxusními letovisky? To je dovolená na Bahamách! Toto jedinečné souostroví Atlanského oceánu láká turisty nejen krásou své přírody, ale také ideálními podmínkami pro sport a turistiku i okouzlující prázdninovou atmosférou, která na vás dýchá ze všech stran. Vydejte se i vy poznat podmanivou krásu Bahamských ostrovů a prožijte nezapomenutelnou dovolenou na Bahamách plnou slunce, vodních radovánek a skvělé zábavy.

Moje video:  Bahamy a) http://youtu.be/5M1H1mLPni8  b http://youtu.be/A-profRvbNQ

 Ekonomika

Jediné přírodní bohatství Baham představují nádherné pláže, které se nyní každoročně stávají místem radovánek několika milionů návštěvníků, většinou z USA. Cestovní ruch zajišťuje práci více než dvěma třetinám výdělečně činného obyvatelstva.

Bahamy jsou zemědělský stát, kde nejdůležitějším hospodářským odvětvím je cestovní ruch. Těží se sůl a dřevo. Jsou zde také rafinérie ropy. Významné je pěstování cukrové třtiny a ovoce, jako jsou ananasy a banány.

Země je rovněž sídlem řady bank a peněžních ústavů, které využívají zdejšího výhodného daňového systému, a provozuje velké obchodní loďstvo plující pod levnou vlajkou. Hlavní město Nassau má výhodně položený, kdysi strategicky významný přístav. Do 50. let 20. století byl hlavním hospodářským odvětvím lov mořských hub.

 Obyvatelstvo

Černoši tvoří 85 % obyvatelstva, 12 % běloši a 3 % ostatní. Úředním jazykem je angličtina, které rozumí většina obyvatelstva. Obyvatelé Baham jsou velmi náboženský národ, země má nejvíce kostelů na osobu na světě. Křesťanství je nejrozšířenějším náboženstvím. Nejdominantnější je Baptistská církev, ve kterou věří 1/3 obyvatelstva. Jiné církve jsou anglikáni, římští katolíci a metodisté.

 

Náhledy fotografií ze složky Bahamy

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< červen / 2019 >>


Statistiky

Online: 5
Celkem: 103491
Měsíc: 4819
Den: 162